W dniu 3 czerwca 2023 r. zaproszono do wspólnej zabawy dzieci i ich opiekunów do schroniska gdzie nie tylko mogli się bawić, brać udział w konkurencjach i zdobywać nagrody, ale przede wszystkim poznać miejsce do którego trafiają psy i koty zagubione, zbłąkane czy bezdomne.
Wszyscy obecni od Strażników Miejskich, mogli poznać sposoby opiekowania się zwierzętami, które znajdą na ulicy. Dowiedzieli się jakie czynności powinni wykonać jak również kogo powiadomić o takim zdarzeniu. A Pani Behawiorystka udzielała cennych porad jak opiekować się zwierzętami, szczególnie tymi adoptowanymi.

Nie brakowało rozmów dotyczących zostania wolontariuszem, ale przede wszystkim była możliwość zapoznania się z bezdomniakami jak również wyprowadzenia ich na spacer. Podczas festynu zostało wyprowadzonych na spacer 33 psy na 38 przebywających w schronisku. 5 psów nie miało możliwości wyjścia na spacer z powodu odbywania kwarantanny.

Radość zarówno zwierząt jak i wyprowadzających była ogromna, a wszystko uwidoczniły zdjęcia wykonane przez wolontariuszy dostępne na Facebooku: „Legnickie SOS dla zwierząt „Psiakot”.

W trakcie tego dnia zostały również złożone 2 ankiety przed adopcyjne, niezbędne do adoptowania zwierzaka ze schroniska.