LPGK Sp. z o. o. przypomina, że zgodnie z harmonogramem w dniach od 6 grudnia 2021 r. do 11 grudnia 2021 r. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Podczas zbiórki akcyjnej odbierane będą odpady:

1) wielkogabarytowe – tj. stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, itp.,

2) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – tj. chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, faksy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły, maszyny do szycia, itp.

Do odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, grzejniki, płytki, jak również opony, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe. Odpady te należy przekazywać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rzeszotarskiej oraz ul. Nowodworskiej 48.


Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy wystawiać najpóźniej do godziny 7.00:

– w zabudowie jednorodzinnej przed posesję,

– w zabudowie wielorodzinnej w miejscu gromadzenia odpadów, przy zasiekach śmietnikowych,

– właściciele rodzinnych ogrodów działkowych – w miejscu gromadzenia odpadów przy zasiekach śmietnikowych.


Należy zwrócić szczególną uwagę aby możliwy był dojazd pojazdu odbierającego oraz aby wystawione odpady wielkogabarytowe nie utrudniały korzystania z nieruchomości w szczególności poprzez zastawianie ciągów komunikacyjnych.


Zbiórka odbywać się będzie w godzinach od 7.00 do 17.00.

Szczegóły znajdą Państwa pod zamieszczonym linkiem:

http://www.lpgk.nazwa.pl/gabaryty